Možnosti využití kyslíkového koncentrátoru nejen při CHOPN

Kyslíkový oxygenátor

Kyslíkové koncentrátory jsou nepostradatelnou pomůckou pro všechny pacienty, které trápí plicní onemocnění, zvláště chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN). Regeneračních účinků oxygenerátoru však mohou využít i zdraví lidé. Jaké účinky tento přístroj má a proč byste ho měli zkusit i při plném zdraví? 

Kyslíkový koncentrátor pro sportovce

Kromě pacientů s CHOPN a dalšími plicními potížemi je osobní kyslíkový koncentrátor velmi oblíbeným nástrojem (nejen) vrcholových sportovců. Kyslíkovou terapii jako prostředek ke zlepšení sportovního výkonu dokonce schválila i Světová antidopingová agentura (WADA). Sportovci oxygenerátor využívají především pro regeneraci. Použití přenosného kyslíkového generátoru během samotné sportovní aktivity může vést k vytrvalostní výkonnosti svalů. 

Některé výzkumy poukazují na to, že použití oxygenerátoru zvyšuje VO2 max, což vede k lepším sportovním výkonům. 

Využití kyslíkového generátoru je velmi vhodné také po sportovní aktivitě. Přispívá totiž k rychlejší regeneraci svalů. Dlouhodobé využívání koncentrátoru může také zvlášť u běžců předcházet svalovým křečím a snižovat nebezpečí zranění.

Chcete letos zlepšit své sportovní výkony? Půjčte si kyslíkový generátor a vyzkoušejte jeho pozitivní účinky v praxi. 

Využití kyslíkového koncentrátoru v kosmetickém průmyslu – zbavte se vrásek bez botoxu

Nikdo v zrcadle nevidí rád vrásky a lidé utrácí až tisíce korun měsíčně za „zázračné” omlazující krémy nebo zákroky plastické chirurgie proto, aby se jich zbavili.

Omladit svou pleť můžete však mnohem jednodušeji a ve výsledku i levněji. Studie poukazují na to, že omlazení můžete dosáhnout právě pomocí kyslíku, potažmo kyslíkového koncentrátoru. Není tak divu, že dnes oxygenerátor nenajdete pouze v ordinacích lékařů, ale také v kosmetických salonech.

Pokud tak chcete vizuálně omládnout, zařaďte do svého životního stylu společně s dostatečnou hydratací také kyslíkovou terapii. Ušetříte si spoustu starostí i financí, které s sebou přinášejí pravidelné návštěvy kosmetických salonů, nebo v horším případě nepovedený botox. 

Ušetřete až desetitisíce za krémy a kosmetické zákroky a pořiďte si domácí kyslíkový koncentrátor, se kterým omládnete mnohem spolehlivěji. 


Problémy se spaním? I s těmi může oxygenoterapie pomoci

Oxygenoterapie můžete využít i při problémech se spánkem, zvláště se spánkovou apnoí. V tomto případě je použití vhodné konzultovat s lékařem. 

Domácí i přenosný kyslíkový oxygenerátor si můžete i půjčit

Zaujaly vás (nejen) zdravotní benefity kyslíkového koncentrátoru? Vyzkoušejte si oxygenoterapii doma bez závazků a velké investice.

U nás si můžete kyslíkový koncentrátor půjčit a snadno tak zjistit, jestli je i pro vás tím pravým řešením. 

Zdroje:

https://boostoxygen.com/wp-content/uploads/hubspot/Physiological%20Effects%20of%20Supplemental%20Concentrated%20Oxygen%20in%20VO2%20Kinetics%20During%20Steady-State%20Exercise-1.pdf
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3977684/

Přečtěte si také:

  1. Co je to pneumokonióza?
  2. Co je to hypoxie a hypoxemie?
  3. Co je to myopatie?