Video: Kyslíkový koncentrátor iGo DeVilbiss – přenosný

Mobilní kyslíkový koncentrátor iGo od společnosti DeVilbiss je americké výroby. Je určen uživatelům, kteří jsou závislí na kyslíku a chtějí cestovat, projít se a nebo potřebují například na kontrolu k lékaři.

Přístroj je schválen pro provoz i na palubách letadel, a proto je možné s ním bez problému cestovat. A téměř jako jediný mobilní kyslíkový koncentrátor je schopen dodávat až 6 litrů kyslíku za minutu

Je napájen buď z baterie nebo může fungovat i jako statický koncentrátor s napájením ze sítě či zásuvky v automobilu. Provoz baterie je až 5 a půl hodiny a to je dostatečně dlouhá doba na to, abyste někam dojeli.

V případě, že by byl přístroj připojený do sítě, může fungovat i jako statický kyslíkový koncentrátor, takže pokud někdo třeba jede na chalupu nebo na dovolenou, může si brát jenom tento přístroj a nemusí se obávat, že by byl určen jen k nějakému mobilnímu převozu.

Bližší představení přístroje

Než přístroj spustíme, projděme si jednotlivé piktogramy, co znázorňují na přístroji. Jako první je zde výstup z přístroje, na který se napojují buď kyslíkové brýle pomocí kanyly nebo kyslíková maska.

Piktogramy:

 • tlačítko pro zapnutí a vypnutí,
 • kontrolka napájení,
 • kontrolka pulzního módu, zda funguje správně,
 • kontrolka pro správné zobrazení hladiny kyslíku (kyslíkový koncentrátor dodává kontinuálně zhruba 93% koncentrovaný kyslík),
 • kontrolka u kyslíku se šipkou dolů (začne svítit žlutě, pokud je koncentrace nižší než 93%),
 • kontrolka servisního klíče pro zobrazení, že je s přístrojem něco v nepořádku, která svítí červeně,
 • tlačítko pro zapnutí či vypnutí pulzního kontinuálního průtoku kyslíku.

Tento přístroj funguje ve 2 režimech

 • Kontinuální průtok kyslíku – kontinuální průtok znamená, že je neustálý průtok kyslíku – který je možné nastavit mezi 1 až 3 litry za minutu.
 • Pulzní mód – v tomto módu je možné nastavit režim průtoku od 1 litru do 6 litrů za minutu. Pulzní mód znamená to, že přístroj rozezná, kdy se uživatel nadechuje a dodává kyslík pouze při nádechu a při výdechu jej nedodává.

Další kontrolky značí signalizaci stavu baterie (čím méně kontrolek svítí, tím méně zbývá energie v baterii).

Jak přístroj funguje v praxi

Ukažme si na příkladu, jak může vypadat používání přístroje:

 1. Zapnuli jsme přístroj a vidíme podle kontrolky, že hladina kyslíku je 93 % a více a v současné chvíli funguje přístroj v kontinuálním průtoku s nastavením 3 litrů za minutu. 
 2. V případě, že bychom chtěli přepnout na pulzní mód, stisknutím tlačítka pro zapnutí/vypnutí kontinuálního průtoku kyslíku vypneme tento průtokový mód a můžeme nastavit tlačítky plus a mínus až 6 litrů průtoku za minutu.
 3. Pulzní mód je neustále kontrolovaný, tzn. pokud by pacient nebo uživatel správně nedýchal a potřeboval by vyšší průtok a nebo kontinuální průtok, po 30 vteřinách, pokud je uživatel neaktivní a špatně dýchá, začne svítit kontrolka pulzního módu a v případě, že by uživatel nereagoval či nezačal správně dýchat, tak se přístroj po 60 vteřinách automaticky přepne do kontinuálního průtoku.
 4. Bliká-li žlutě kontrolka pulzního módu, znamená to, že signalizuje, že je něco v nepořádku – že se nedýchá správně v pulzním módu. Za malou chvíli by se tak měl přístroj přepnout do módu kontinuálního průtoku. 
 5. Přístroj se sám přepnul do kontinuálního průtoku, protože automaticky rozeznal, že jsme nedýchali a že potřebujeme kontinuální průtok kyslíku.

Koupit kyslíkový koncentrátor iGo DeVilbiss – přenosný zde

Pronajmout kyslíkový koncentrátor iGo DeVilbiss – přenosný zde

Přečtěte si také

 1. Video: Kyslíkový koncentrátor iGo 2 DeVilbiss – přenosný
 2. Video: Kyslíkový koncentrátor DeVilbiss 525KS

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení