Video - Pulzní Oxymetr HbO – Smart

 

Pulzní Oxymetr HbO – Smart je určen pro měření saturace pacientů kyslíkem, tepové frekvence a indexu perfuze. Může se používat jak v domácnostech tak ve zdravotnických zařízeních a je určen jak pro dospělé tak i dětské pacienty.

Pulzní oxymetr se používá tak, že je nasazen na prst pacienta, ze kterého sbírá jednotlivé hodnoty. Index perfuze udává podíl okysličené krve přicházející s každým novým srdečním tepem k celkovému množství krve, které je v končetině přítomno.

Přístroj zapneme tlačítkem pro zapnutí a strčíme do něj prst. Pulzní oxymetr okamžitě začne sbírat jednotlivé hodnoty.

Pulzní oxymetr může hodnoty zobrazovat ve 4 režimech. Každý režim ukazuje jinou kombinaci různých hodnot výstupů, a proto si můžeme vybrat tu, kterou právě chceme sledovat. Mezi režimy si můžete jednoduše přepínat stisknutím tlačítka pro zapnutí.

Přístroj je schopen upozornit jak vizuálně, tak i zvukově na vysoké popřípadě nízké hodnoty saturace kyslíkem nebo tepové frekvence a tyto hodnoty si můžeme v nabídce nastavení jednoduše změnit podle našich potřeb.

Rozsahy měření, které přístroj na výstupu zobrazuje:

  • SpO – saturace pacienta, hodnoty měření jsou od 70 % do 99 %,
  • PR – tepová frekvence, měří se od 30 do 240 úderů za minutu,
  • PI – index perfuze, jeho hodnota se zobrazuje v procentech od 0,3 % do 20 %.

Pulzní oxymetr je napájen dvěma kusy baterií AAA ze zadní strany přístroje. Je možné je vyjmout a vystačí na 25 hodin nepřetržitého provozu. Pokud není přístroj nasazen na prst, zobrazí se nápis “finger out” a automaticky se po 8 vteřinách vypne.

Nastavování přístroje je důležité provádět v nabídce nastavení. Tam se dostaneme tak že, když přístroj zapneme a není do nej vložen prst, tak podržíme tlačítko pro zapnutí a vidíme možnosti nastavení jednotlivých limitů: 

  • SpO limit nízký (SpO Limit Lo)– to znamená, pokud by nám klesla koncentrace daného kyslíku v krvi pod 91 %, tak by v tu chvíli přístroj signalizoval i zvukově, že se dostal pacient pod tuto hranici. 
  • Máme možnost nastavit PR limit – to znamená tepovou frekvenci jak nízkou (PR Limit Lo), tak vysokou (PR Limit Hi), aby přístroj sledoval a zase zvukově případně upozornil, že je pod nebo nad limitem.

Je možné i nastavit, aby daný přístroj při každém úderu srdce, tzn. při tepové frekvenci, signalizoval i zvukově tyto údery. Abychom nastavili požadovaný limit, je důležité v nabídce podržet tlačítko pro zapnutí a jednotlivými zmáčknutími tlačítka nastavovat hladinu. Pokud chceme nastavit vybranou hodnotu, tak potvrdíme dlouhým stisknutím a limit je přenastaven.

Výstup z nabídky nastavení je “exit”. Tlačítko opět zmáčkneme dlouze a přístroj se automaticky vypne.

Koupit pulzní oxymetr zde

Přečtěte si také

  1. Video: Kyslíkový koncentrátor iGo 2 DeVilbiss – přenosný
  2. Video: Kyslíkový koncentrátor DeVilbiss 525KS

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení