Video: Kyslíkový koncentrátor iGo 2 DeVilbiss – přenosný

Americký přenosný kyslíkový koncentrátor iGo 2 od společnosti DeVilbiss je určen pro všechny, kteří jsou závislí na kyslíku, ale přesto chtějí žít aktivním životem. Chtějí cestovat, procházet se a trávit čas mimo domov.

S rozměry 21 cm na výšku, 9 cm na šířku a 22 cm na délku se řadí mezi ty nejmenší na českém trhu. Má hmotnost pouze 2,25 kg

Režimy přístroje a hladiny kyslíku

Přístroj iGo 2 pracuje ve 2 speciálních režimech oproti statickému kyslíkovému koncentrátoru, který dodává kontinuální průtok kyslíku:

 • plus dose – dodává kyslík uživateli pouze při nádechu,
 • smart dose – dodává kyslík uživateli také při nádechu, ale zároveň tento přístroj rozpozná, jestli v daném okamžiku uživatel potřebuje větší průtok kyslíku. Např. pokud má větší fyzickou zátěž – chůze do schodů apod.

Přístroj iGo 2 dodává kyslík v 5 hladinách v režimu puls dose – můžete si tedy nastavit od 1 do 5. V režimu smart dose přístroj dodává ve 4 hladinách.

Přenosný přístroj na cesty

Jelikož se jedná o přenosný kyslíkový koncentrátor, je napájen z baterie. Nabití baterie vydrží asi 3 a půl hodiny při nastavení průtoku na hladinu 2. Je možné využívat i napájení ze sítě (připojí se na spodní straně přístroje). Přístroj je možné napájet i ze zásuvky v automobilu.

Pokud se vám přístroj vybije, tak se znovu nabije za 3 hodiny (při vypnutém přístroji) nebo za 4 hodiny (pokud je přístroj zapnutý a používaný).

Baterie se vytahuje jednoduchým úchopem. Pokud by vás zajímal stav baterie při vypnutém přístroji, není potřeba jej zapínat – na baterii je totiž šikovné tlačítko, které vám ukáže stav baterie svítícími kontrolkami obdobnými těm na displeji.

Kyslíkový koncentrátor iGo 2 se dodává spolu s transportní taštičkou, do které je možné přístroj umístit, jednoduše zavřít a je tak připravený k používání na cestách. Tuto brašnu můžete zavěsit za rameno a vyrazit na cesty. Vršek brašny je opatřen průhlednou částí, díky které můžete jednoduše ovládat nastavení přístroje.

Jak přístroj funguje?

Než přístroj zapneme, podívejme se na ovládací prvky na daném přenosném kyslíkovém koncentrátoru.

Jsou na něm pouze 3 tlačítka:

 • tlačítko pro zapnutí (držte zhruba 3 vteřiny),
 • plus (přidávání průtoku kyslíku),
 • mínus (ubírání průtoku kyslíku).

Při zapnutí přístroj rovnou ukáže stav nabití baterie v %. Po zapnutí začnou svítit veškeré kontrolky na displeji:

 • Signalizace šipky dolů – úroveň hladiny koncentrace kyslíku ještě není na minimálně 86 %,
 • zelená fajfka nad šipkou dolů – hladina koncentrace kyslíku už dosáhla 86 % a více,
 • již zmíněný stav nabití baterie,
 • ukazatelé režimu:
  • puls dose – pouze číslice od 1 do 5,
  • smart dose – číslice od 1 do 4 s písmenem d.

Chceme-li změnit režim z puls dose na smart dose a naopak, přepneme stisknutím a přidržením 2 tlačítek (plus a mínus) najednou. Je potřeba mít na paměti, že režimy se liší tím, že jeden je od 1 do 5 a druhý je od 1 do 4.

Do standardního správného režimu (aby byla odškrtnutá fajfka značící 86 % koncentrace kyslíku) to přístroji trvá 5 až 10 minut po zapnutí.

Přístroj mám vývod na připojení kanyly na nosní brýle nebo na masku, kterou potřebuje uživatel. 

Vypnutí přístroje provedeme stiknutím tlačítka “zapnout/vypnout”. Pokud jej vypneme, tak po opětovném zapnutí je hladina nastavená na poslední hodnotě – přístroj si ji pamatuje. 

Chci zakoupit kyslíkový koncentrátor iGo 2 DeVilbiss 

Chci zapůjčit kyslíkový koncentrátor iGo 2 DeVilbiss