Video: Návod na ovladač k motodlaze Artromot K1 Klasik

Ovladač ke kolenní motodlaze Artromot K1 patří k těm nejjednodušším – má pouze 4 otočné knoflíky. Tento ovladač se nazývá K1 Klasik.

  • Levým horním knoflíkem nastavujete propnutí neboli extenzi
  • Pravým horním knoflíkem nastavujete pohyb neboli flexi.
  • Levým spodním knoflíkem nastavujete rychlost chodu motodlahy.
  • Pravým spodním knoflíkem nastavujete dobu, po kterou motodlaha čeká v horní a ve spodní pozici.

Motodlahu spustíte stisknutím červeného tlačítka. Jakmile je motodlaha v chodu, dioda se rozsvítí zeleně. V případě, že stisknete jakékoliv tlačítko nebo tlačítko „start“, motodlaha se zastaví a dioda začne svítit oranžově.

Samotné nastavení úhlů a rychlosti motodlahy

V levém horním rohu ovladače nastavujete spodní mez neboli propnutí (taktéž extenzi). Tlačítko zmáčknete směrem k ovladači a tímto stlačeným knoflíkem pohybujete doprava nebo doleva. Na displeji můžete vidět hodnotu, kterou nastavujete.

  • Spodní mez se většinou nastavuje na hodnotu 0°. Není však problém tuto hodnotu nastavit na -5°nebo až na -10°, což je mezní hodnota této motodlahy.

Hodnotu pohybu (taktéž flexe) nastavíte pravým horním knoflíkem. Stejně jako u předchozího tlačítka, toto opět zmáčknete k ovladači a můžete pohybem doprava či doleva nastavovat potřebnou mez.

Levým spodním knoflíkem nastavujete rychlost motodlahy. Stejně jako u předešlých tlačítek zmáčknete i tento knoflík k ovladači a pohybem doprava nebo doleva nastavujete správnou rychlost motodlahy.

  • V případě, že hodnota ohybu je kolem 50 až 60 stupňů, doporučujeme začínat pomaleji, a to na 50 až 60 % rychlosti. V případě, že váš ohyb je 80 až 90 nebo i více stupňů, doporučujeme nastavit již 100% rychlost.

Poslední tlačítko na ovladači je pro nastavení doby, po kterou motodlaha setrvá ve spodní nebo horní pozici. Můžete mít nastaveno 0 sekund, což znamená, že motodlaha nahoře ani dole nečeká. Doporučená doba setrvání motodlahy ve spodní a horní pozici je 4 až 10 vteřin

Zamknutý ovladač

V případě, že se vám na displeji ovladače objevil zamčený zámek a vy nemůžete motodlahu nastavit, podržte na dobu 5 až 7 vteřin obě levá tlačítka zároveň a zámeček se vám odemkne. Jakmile je zámek odemčený, můžete motodlahu opět nastavit.

Koupit  - kolenní motodlaha Artromot K1 Klasik

Pronajmout 

kolenní motodlaha Artromot K1 Klasik 

Přečtěte si také

  1. Video: Kyslíkový koncentrátor iGo 2 DeVilbiss – přenosný
  2. Video: Kyslíkový koncentrátor DeVilbiss 525KS