Ve dnech 4.7 - 6.7.2022 máme ZAVŘENO! Děkujeme za pochopení

Video: Motodlaha ramenního kloubu Artromot S4

 

Jedná se o motodlahu 4. generace německé společnosti Ormed, která navazuje na generace předchozí. Motodlaha na rameno slouží ke zvyšování rozsahu pohybu kloubů, hlavně v pooperačních stavech pacienta, kde je nutné začít cvičit ihned, protože kloub má tendenci rychle ztuhnout i z důvodu otoku.

Jelikož motodlaha provádí pasivní pohyb, to znamená, že pacient aktivně kloubem nehýbe, ale motodlaha hýbe za něj, je cvičení výrazně méně bolestivé.

Motodlaha nachází využití v nemocnicích, rehabilitačních zařízeních či lázních, ale můžete si ji půjčit i domů po propuštění z nemocnice, kdy vám doma umožní ještě rychlejší rekonvalescenci. Motodlahu je vhodné začít používat hned po operaci. Délka doby, po kterou se používá, je v průměru zhruba 3 týdny

Co se týče indikace, slouží hlavně k rehabilitaci ramene po výměně ramenního kloubu (totální endoprotéza ramenního kloubu), dále po distorzi a kontuzi ramene nebo například po artroskopii. Velké části klientů motodlaha pomohla i po operaci rotátorové manžety.

Motodlaha je vybavená 3 motory, které umožňují pohyby. Jsou to motory s označením A, B a C. Jednotlivé pohyby tedy jsou:

  • abdukce a addukce
  • zevní nebo vnitřní rotace,
  • extenze a flexe (elevace),
  • anteverze a retroverze.

Novinkou u motodlahy Artromot S4 je, že všechny tyto pohyby je možné kombinovat a končetinou tak pacient pohybuje ve vlnách, tzv. vlnivá cvičení.

Motodlaha S4 má barevný dotykový displej, který je opatřen i paměťovou kartou a každý pacient tak může mít svoji kartu, kam fyzioterapeut nastaví jednotlivé hodnoty cvičení v určitých pohybech, a pak stačí jenom upevnit končetinu do motodlahy, zmáčknout tlačítko start a nebo jenom drobně upravit dané rozsahy. Motodlaha se tak nemusí nastavovat vždy úplně od začátku a můžete se rychle pustit do rehabilitačních cviků na rameno.

Chci si pronajmout ramenní motodlahu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení