Video: Motodlaha ramenního kloubu Artromot S4

 

Jedná se o motodlahu 4. generace německé společnosti Ormed, která navazuje na generace předchozí. Motodlaha na rameno slouží ke zvyšování rozsahu pohybu kloubů, hlavně v pooperačních stavech pacienta, kde je nutné začít cvičit ihned, protože kloub má tendenci rychle ztuhnout i z důvodu otoku.

Jelikož motodlaha provádí pasivní pohyb, to znamená, že pacient aktivně kloubem nehýbe, ale motodlaha hýbe za něj, je cvičení výrazně méně bolestivé.

Motodlaha nachází využití v nemocnicích, rehabilitačních zařízeních či lázních, ale můžete si ji půjčit i domů po propuštění z nemocnice, kdy vám doma umožní ještě rychlejší rekonvalescenci. Motodlahu je vhodné začít používat hned po operaci. Délka doby, po kterou se používá, je v průměru zhruba 3 týdny

Co se týče indikace, slouží hlavně k rehabilitaci ramene po výměně ramenního kloubu (totální endoprotéza ramenního kloubu), dále po distorzi a kontuzi ramene nebo například po artroskopii. Velké části klientů motodlaha pomohla i po operaci rotátorové manžety.

Motodlaha je vybavená 3 motory, které umožňují pohyby. Jsou to motory s označením A, B a C. Jednotlivé pohyby tedy jsou:

  • abdukce a addukce
  • zevní nebo vnitřní rotace,
  • extenze a flexe (elevace),
  • anteverze a retroverze.

Novinkou u motodlahy Artromot S4 je, že všechny tyto pohyby je možné kombinovat a končetinou tak pacient pohybuje ve vlnách, tzv. vlnivá cvičení.

Motodlaha S4 má barevný dotykový displej, který je opatřen i paměťovou kartou a každý pacient tak může mít svoji kartu, kam fyzioterapeut nastaví jednotlivé hodnoty cvičení v určitých pohybech, a pak stačí jenom upevnit končetinu do motodlahy, zmáčknout tlačítko start a nebo jenom drobně upravit dané rozsahy. Motodlaha se tak nemusí nastavovat vždy úplně od začátku a můžete se rychle pustit do rehabilitačních cviků na rameno.

Chci si pronajmout ramenní motodlahu