Video: Přenosný kyslíkový koncentrátor ECLIPSE 5

 

Mobilní kyslíkový koncentrátor Eclipse 5 americké výroby je určen všem uživatelům, kteří jsou závislí na kyslíku a chtějí cestovat nebo se jen dopravit na kontrolu k lékaři a nebo se projít. Přístroj je také schválen k provozu na palubách dopravních letadel, a proto uživatel není omezen jen na cestování na krátkou vzdálenost.

Přístroj je napájen z baterie nebo je také možné ho použít jako statický kyslíkový koncentrátor s napájením ze sítě doma ze zásuvky a nebo připojit jej k adaptéru při cestování automobilem. Provoz na baterii vydrží okolo 5 hodin, což už je dostatečná doba na to udělat si například delší výlet.

Režim dodávky kyslíku

U přístroje je možné využít 2 režimy dodávky kyslíku; kyslík je do těla uživatele dopravován v koncentraci okolo 95% a koncentrace kyslíku s průtokem neklesá.

  • První režim je režim kontinuálního proudění kyslíku, což znamená, že je možné jej nastavit od 1 do 3 litrů za minutu a daný proud kyslíku je stálý.
  • Druhý režim je režim tzv. pulzního módu, což znamená, že se dodává kyslík pouze při nádechu uživatele a je možné jej nastavit v 9 úrovních, což odpovídá dodávce o trochu více než 6 litrů za minutu.

Kyslíkový koncentrátor váží 8,3 kg, a proto se dodává s vozíkem, který usnadňuje transport a do kterého je jej možné usadit. 

Jak kyslíkový koncentrátor ovládat

Pojďme si nyní popsat užívání přístroje a jak jej nastavit. Ovládání kyslíkového koncentrátoru je pro uživatele velmi jednoduché a intuitivní. Operuje jen se 4 tlačítky, které jsou ve vrchní části přístroje. Jde o:

  • tlačítko pro zapnutí,
  • tlačítko pro změnu režimu (kontinuální nebo pulzní mód,
  • plus (pro nastavování průtoku kyslíku),
  • mínus (pro nastavování průtoku kyslíku).

V levé části od tlačítek je výstup z kyslíkového koncentrátoru, na který se napojují kyslíkové brýle a nebo maska. Na přístroji jsou také piktogramy, ty znázorňují, že se u něj nesmí kouřit, vystavovat jej otevřenému ohni a nebo s ním zacházet s mastnýma rukama.

Nastavování přístroje a kontrolky

Pro zapnutí je potřeba tlačítko zmáčknout po dobu alespoň 2 sekund. Po zapnutí se rozsvítí 3 kontrolky – 2 modré a 1 žlutá. Žlutá je proto, jelikož v přístroji ještě není dostatečná koncentrace kyslíku, což však nebrání připojení kanyly a normálnímu dýchání.

Kontrolka u tlačítka pro změnu režimu funguje tak, že pokud provedeme změnu nastavení průtoku (tlačítko plus či mínus), a kontrolka zhasne, jde o kontinuální průtok kyslíku s nastavením od 1 do 3 litrů. Na pulzní mód (kyslík se dodává pouze při nádechu) změníme stisknutím tlačítka pro změnu režimu a kontrolka se rozsvítí (při tomto režimu jde nastavovat až do 9 úrovní).

Na displeji v pravé části se zobrazuje stav baterie. Přístroj se vypíná stiknutím tlačítka pro zapnutí. V zadní části přístroje je umístěna baterie, tu je dobré vyjmout, jestliže přístroj déle nepoužíváte.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení