Jak na bolavá kolena při sportu?

Jak na bolavá kolena při sportu?

Bolí vás při sportování, lyžování či tenise kolena? Pokud vám bolest znemožňuje pohyb na sjezdovce nebo na kurtu, musíte jednat rychle. Tyto problémy samy neodezní a dříve či později vás budou ve sportování stále více omezovat. Jak chránit kolena, dokud je ještě čas? Vyzkoušejte kvalitní ortézu na kolena.

Proč si pořídit kvalitní ortézu na kolena?

Při vybraných sportech jsou kolena nesmírně zatěžována. Velkou zátěž na kolena můžete pozorovat při sjezdovém lyžování, tenise či hokeji. Kvalitní ortéza uleví kloubu od bolesti, sníží přenesenou zátěž na kolenní kloub a také koleno dobře ochrání. Díky ortéze zůstává koleno po celou dobu nošení ve správné poloze, tělesná hmotnost se dobře rozloží a odlehčí kolenu. Námaha kloubů a vazů se omezí. Využijte ortézu jako prevenci před poškozením kolenního kloubu. Ortéza je vhodná také po operaci kolene nebo po závažném úrazu.

Vyberte si to nejlepší: Ortézy CTi OTS od společnosti Össur®

K celosvětové špičce se řadí karbonové čtyřbodové ortézy CTi OTS od společnosti Össur®. Ortéza se neopotřebuje ani při dlouhodobém používání. Poskytuje velmi vysoký komfort, je lehká a pevná. Má patentovaný polycentrický kloub z nerezové oceli Accutrac®, který zabezpečí anatomicky správné vedení končetiny a zároveň omezuje možnosti extenze (propnutí) a flexe (ohybu). Gelové výstelky Össur® Sensil® Silicone zajišťují, aby se ortéza neposouvala na noze. Můžete je vyměnit za výstelky různé tloušťky. Ortéza se velmi dobře přizpůsobí končetině také díky pružným objímkám a nastavitelnému tibiálnímu popruhu. Hrany ortézy mají speciální patentované zaoblení SenEdge®, díky kterému se pokožka nepoškrábe a neporaní. Konstrukce čtyřbodové ortézy má nízký profil a pod oblečením není téměř znatelná. Na nošení ortézy si zvyknete, nebude vás omezovat ani při chůzi či náročnějším pohybu. Ortézu si můžete vypůjčit u nás v půjčovně ortéz. Kdybyste ji chtěli nosit pravidelně a dlouhodobě, můžete si ji u nás také koupit.

Kdy je vhodné ortézu nosit?

  • Ortézu oceníte při lyžování, snowboardingu, motocrossu i při tenise. Uleví vám od bolesti kloubů.
  • Jste-li po operaci kolene, můžete nosit ortézu pro správnou fixaci kolenního kloubu a zamezit jeho nestabilitě. Ortéza je velký pomocník při problémech s postranními a křížovými vazy, pokud koleno není po operaci úplně zotavené.
  • Bude vám sloužit jako prevence proti poškození kolene při sportu a náročném pohybu.
  • Pokud jste po operaci kolene, můžete se ke svému oblíbenému sportu vrátit díky ortéze rychleji.

Jakou vybrat ortézu?

Vybrat si můžete dvě ortézy CTi OTS nebo FLEX. Čtyřbodovou karbonovou ortézu CTi OTS snadno nastavíte a upravíte ji na končetinu. Ortéza stabilizuje koleno, je pohodlná a zároveň kloub dobře chrání. Ortéza OTS je určena pro muže, kteří rádi sportují. Můžete ji nosit na snowboard, sjezdové lyžování, na běžky i při hokeji. Hodí se také po TEP operaci kolenního kloubu, po operaci ACL. Ortéza FLEX je lehčí a hodí se spíše pro ženy. Vlastnosti má podobné jako ortéza CTi OTS.

Proč nosit ortézu při sportování?

Hlavním důvodem je ochrana kloubu před poškozením. Chránit můžete kloub po operaci, nemocný kloub nebo velmi intenzivně namáhané koleno. Pokud nosíte ortézu po zranění, můžete se vrátit ke sportu rychleji. Věděli jste, že nošením ortézy při sjezdovém lyžování poklesne výskyt poranění kolene až 6x? Jestli profesionálně sportujete, milujete lyžování, motocross nebo fotbal, zabezpečí vám ortéza vhodnou prevenci proti poranění kolenního kloubu.

Vypůjčte si ortézu ještě dnes

Ortézu si vypůjčíte u nás v půjčovně. Před vypůjčením je potřeba, abyste si ortézu vyzkoušeli. Domluvte si u nás konzultaci a vyzkoušení ortézy na telefonním čísle +420 602 155 136, nebo nám napište na e-mail info@proormedent.cz. Vypůjčení na jeden týden stojí 1200 Kč i s DPH. Cena nové ortézy se pohybuje okolo 15 000 Kč i s DPH.

→Chci si půjčit kolenní a ortézu←

Autor článku:

Fyzioterapeut Pavel Székely, Dis

Působí jako fyzioterapeut v rehabilitačním středisku Dopravního podniku hl. města Prahy již 27 let. Od roku 2003 působí jako stálý člen realizačního týmu a fyzioterapeut reprezentace České republiky v lacrosse.

Přečtěte si také:

https://www.proormedent.cz/ortezy-cti/orteza-po-plastice-kolenniho-zkrizeneho-vazu/

https://www.proormedent.cz/ortezy-cti/faq-o-acl--nejcastejsi-otazky-o-rekonstrukci-predniho-zkrizeneho-vazu/