Chraňte kolenní klouby při náročném sportu ortézou na koleno CTi Össur

Chraňte kolenní klouby při náročném sportu ortézou na koleno CTi Össur

Jste po náročné operaci kolene (TEP, ACL), nebo vás bolí při sportování kolena a potřebujete je chránit? K fixaci kolene po úrazech a operacích se používá ortéza, která stabilizuje kolenní kloub a zmírní bolestivé stavy.

Proč používat ortézu?

Díky ortéze je kloub chráněn a zafixován tak, abyste se mohli s nemocným či operovaným kloubem lépe pohybovat. Pokud nosíte kvalitní ortézu, která kolenní kloub správně zafixuje, pocítíte úlevu od bolesti. V ortéze CTI Össur® bude mít noha fyziologicky správnou podporu, nastartuje se proces hojení a regenerace. Díky ortéze se tělesná hmotnost dobře rozloží, koleno je ve správné poloze a není příliš zatěžováno. Ortéza kloub zafixuje, předchází se možnému poranění nebo neadekvátní zátěži. Používá se po operacích, jako doléčení po úrazech a odlehčí kloubům při sportování.

Vyberte si tu nejlepší ortézu Össur® CTi

Ortézy Össur® CTi jsou lehké, velmi pevné, pohodlné a mají dlouhou životnost. Ortéza se neopotřebuje ani při každodenním používání. Můžete ji nosit pod oblečením, a díky nízkému profilu bude pod nohavicemi téměř neznatelná. Na karbonový rám je doživotní záruka. Polycentrický kloub Accutrac® limituje možnost extenze (propnutí) a flexe (ohybu) a zajistí anatomicky správné vedení končetiny. Ortéza se po noze neposouvá ani při tom nejnáročnějším sportu. Gelové výstelky holeně Össur® Sensil® Silicone zabrání posouvání ortézy, můžete je vyměnit za různě silné podle toho, jak budete potřebovat. Kondylární protiskluzové výstelky jsou vyrobeny z jemného hypoalergenního materiálu. Pružné objímky a nastavitelný tibiální popruh umožní čtyřbodovou ortézu velmi dobře přizpůsobit končetině. Zaoblené hrany SenEdge® zajistí komfortní nošení a zabrání poranění pokožky. Ortézu používají pacienti při vazivových problémech kolenního kloubu, u rotační nebo kombinované nestability, i po plastice ACL či TEP kolene. Ortézu si můžete vypůjčit u nás v půjčovně ortéz, nebo si ji u nás můžete rovnou koupit.

Kdy je vhodné ortézu nosit?

  • Ortéza je vhodná při nestabilitě předního zkříženého vazu (ACL), zadního zkříženého vazu (PCL), postranních kolenních vazů (MCL, LCL), při rotační a kombinované nestabilitě.
  • Podpoří při lehkých až těžkých nestabilitách kolenního kloubu konzervativní léčbu a možná, že se vyhnete operaci.
  • Ortéza preventivně ochrání koleno před enormní zátěží.
  • Zamezí, případně zmírní, poškození, které vznikne funkčním poraněním kloubu.
  • Ochrání kloub při sportu i při každodenním pohybu.

Při jakých sportech se vyplatí nosit ortézu?

Ortézu můžete nosit při sjezdovém lyžování, motocrossu, hokeji, krasobruslení a při sportech, u kterých velmi intenzivně zatěžujete kolena. Ortéza se dobře přizpůsobí končetině, při sportování vás neomezuje a ochrání koleno před poškozením vazů, které může při náročném sportu vzniknout. Muži dávají přednost ortéze CTi OTS, kterou nosí na enduro, snowboard, florbal i horskou turistiku. Ženy upřednostňují ortézu FLEX, kterou využívají například na volejbal. Statistiky ukazují, že preventivní nošení ortézy při sjezdovém lyžování sníží výskyt poranění kolenního kloubu až 6x.

Vypůjčte si ortézu ještě dnes

Ortéza CTi dokonale ochrání vaše kolenní klouby po operaci i při náročném sportu. Ortézu si můžete vypůjčit u nás v půjčovně ortéz. Aby vám ortéza perfektně seděla, je nutné ji před vypůjčením důkladně vyzkoušet. Termín vypůjčení si domluvíte na telefonním čísle +420 602 155 136 nebo nám napište na info@proormedent.cz. Budeme se vám rádi věnovat a společně pro vás vybereme tu nejvhodnější ortézu. Týdenní půjčovné stojí 1200 Kč i s DPH. Ortézu si u nás můžete také zakoupit.

→Chci si půjčit kolenní a ortézu←

Autor článku

Fyzioterapeut Pavel Székely, Dis

Působí jako fyzioterapeut v rehabilitačním středisku Dopravního podniku hl. města Prahy již 27 let. Od roku 2003 působí jako stálý člen realizačního týmu a fyzioterapeut reprezentace České republiky v lacrosse.
 

Přečtěte si také

  1. Jak na bolavá kolena při sportu?
  2. Chraňte kolenní klouby při náročném sportu ortézou na koleno CTi Össur
  3. Lyžovat se dá v každém věku, a to i po zranění