Kde si vypůjčit motodlahu na koleno a kyčel? V Praze, Brně, Plzni i v menších městech

Jste po operaci kolene, utrpěli jste úraz nebo podstupujete náročnou rekonvalescenci? S motodlahou Artromot K1 budete rehabilitovat kdykoli z pohodlí domova. Podívejte se, proč je motodlaha tím pravým právě pro domácí rehabilitaci a zjistěte, kde si přístroj objednat s dodáním v rámci celé České republiky.

Pro koho je motodlaha vhodná?

Cvičení na motorové dlaze je vhodné po operaci kolene nebo kyčle. Pacienti si motodlahu půjčují po operaci TEP kyčle, TEP kolene, po plastice ACL (plastika křížového vazu), artroskopii, akromioplastice a dalších operacích. 

Rehabilitace a léčba po operaci kolene

Jestli jste po totální endoprotéze kolene (TEP), případně po jiné operaci kolenního vazu (ACL), vyplatí se pravidelně a efektivně rehabilitovat. Efektivní rehabilitaci ocení nejen osoby v produktivním věku, které se potřebují vrátit do zaměstnání, ale zejména senioři, u nichž může rekonvalescence probíhat pomaleji. Po operaci TEP je nutné rehabilitovat doma a také docházet na rehabilitační cvičení.  Lékaři pacientům doporučují, aby se snažili značnou část dne pobývat mimo lůžko. Bezprostředně po operaci musíte nosit alespoň dva týdny protiembolické punčochy. Domácí rehabilitaci zefektivníte díky motorové dlaze na koleno (můžete rehabilitovat také kyčel, rameno, zápěstí). Díky motodlaze se vrátíte rychleji k běžnému pohybu, na který jste byli před zraněním zvyklí. Motodlaha pomůže seniorům, protože díky motodlaze se zvýší pohyblivost kloubů, riziko možných komplikací, které vnikají při dlouhodobém znehybnění, se eliminuje, otoky se dříve vstřebají, cévní a lymfatická cirkulace měkkých tkání v kolenním kloubu se zlepší. Na motodlaze můžete rehabilitovat 4x denně od 30 do 60 minut. Použití je velmi snadné.

Cvičení a cviky v domácím prostředí po TEP

Nejprve zkuste zcela natáhnout nohu a narovnat koleno. Pokračujte pokrčením kolene do 90 °, a pokud vám to půjde, zkuste ještě více pokrčit. Měli byste posilovat čtyřhlavý stehenní sval, díky posilování opakovaně zkoušet narovnat koleno. Procvičujte správný stereotyp chůze. Klíčové pro brzké zotavení je domácí efektivní rehabilitace. Motorová dlaha vám pomůže vrátit se k běžným činnostem výrazně rychleji. Nahradí pasivní domácí cvičení, propínání i ohyb nohy. Podobnosti o domácím cvičení najdete v článku Kompletní průvodce rehabilitací po totální endoprotéze kolene (TEP).

Kdy se můžete vrátit do práce po TEP kolene?

Zajímá vás, jak dlouho trvá rekonvalescence? Záleží na tom, jak efektivně rehabilitujete, jak se koleno hojí a také na charakteru vašeho zaměstnání. Do zaměstnání, kde budete převážně sedět na židli, se po TEP kolene můžete vrátit přibližně za tři až šest měsíců. Sedavé zaměstnání je po TEP vhodnější. Neměli byste dlouho stát, zvedat těžká břemena.

Proč se vyplatí rehabilitovat s motodlahou?

 • Rychleji se zotaví kloub.
 • Můžete rehabilitovat kdykoli budete mít čas.
 • Rehabilitujete z pohodlí domova.
 • Možné komplikace, které vznikají znehybněním kloubu, se sníží.
 • Zhojení chrupavek a vaziva se podpoří.
 • Dříve se vstřebají otoky.
 • Kloub neztuhne.
 • Zlepší se lymfatická cirkulace měkkých tkání v kolenním kloubu.

Půjčovna motodlahy v Praze, Brně, Plzni i Liberci

Motodlahu si vypůjčíte v Praze, Brně, Plzni, Olomouci, Znojmě, Ostravě i Liberci. Jestli potřebujete rehabilitovat v pohodlí vašeho domova a bydlíte v malém městě, můžete si motodlahu pronajmout i zde. Stačí, když vyplníte poptávkový formulář nebo zavoláte na telefonní číslo +420 241 403 520, mobil +420 774 728 722. Když si vypůjčíte motodlahu na týden, máte po Praze dopravu včetně zaškolení na obsluhu přístroje zdarma. Při vypůjčení na čtrnáct dní je doprava včetně zaškolení zdarma také po středních Čechách. Motodlahy půjčujeme do Mladé i Staré Boleslavi, Kolína, Bakova, Kolína, Mělníka i Mnichova Hradiště. Dodáme vám ji také do Jablonce nad Nisou, Českých Budějovic, Tábora i Jindřichova Hradce. Pronájem motodlahy je možný také na vesnici nebo v malých městech.

Jaké motodlahy si můžete půjčit?

 • Motodlaha na koleno a kyčel Artromot K1 Klasik (nahradila starší model Artromot K2)
 • Motodlaha na rameno Artromot S3 Komfort nebo Artromot S4 (nová třímotorová motodlaha)
 • Motodlaha na loket Artromot E2 nebo E2 compact
 • Motodlaha na kotník Artromot SP3

Na kolik pronájem motorové dlahy vyjde?

Kolik stojí pronájem? Půjčení motodlahy je pro běžného občana (dítě, seniora, sportovce i osoby v produktivním věku) výrazně levnější než její pořízení. Denní půjčovné stojí 250 Kč, od 31. dne zaplatíte pouze 220 Kč. A jaká je prodejní cena motodlahy na koleno nebo kyčel? Převyšuje sumu 125 000 Kč bez DPH. Právě proto si pacienti motodlahu půjčují. Díky pronájmu a půjčovně motodlah je tento skvělý rehabilitační přístroj dostupný každému, kdo jej právě potřebuje. Zamluvte si motodlahu ještě dnes. V určitých měsících v roce bývá o motodlahu velký zájem, tak ať se na vás pohodlně dostane. Zavolejte nám na telefonní číslo +420 241 403 520, +420 774 728 722, napište na e-mail info@proormedent.cz nebo vyplňte na webu krátký formulář a my se vám ozveme.

→Chci si půjčit kolenní a kyčelní motodlahu←


Autor článku: 

Fyzioterapeut Pavel Székely, Dis

Působí jako fyzioterapeut v rehabilitačním středisku Dopravního podniku hl. města Prahy již 27 let. Od roku 2003 působí jako stálý člen realizačního týmu a fyzioterapeut reprezentace České republiky v lacrosse.
 

Přečtěte si také:

 1. Přehled motodlah: Vyberte si po operaci končetiny vhodný rehabilitační přístroj
 2. Motorová dlaha je pro seniory skvělým pomocníkem při rehabilitaci končetin
 3. 5 důvodů proč s vám pronájem motodlahy vyplatí! Podívejte se.