Pronájem motodlahy se vám vyplatí! Podívejte se pročMotodlahu ocení pacienti po operaci TEP (totální endoprotéza – výměna kloubu), plastice ACL, artroskopii, akromioplastice a dalších operacích. Jestli o motorové dlaze uvažujete, určitě se vám vyplatí si ji vypůjčit. Pojďme se podívat na její cenu a také na to, proč je vhodné motodlahu používat.

5 důvodů, proč se vyplatí pronájem motodlah

 1. Nová motorová dlaha na koleno vyjde na 125 000 Kč bez DPH. To je pro běžného pacienta nedostupná investice, kterou si nemůže dovolit. Právě proto se vyplatí si motodlahu vypůjčit.
 2. Motodlahu potřebuje pacient řádově na několik týdnů, a proto je investice do vypůjčení výrazně nižší, než kdyby si měl motodlahu pacient kupovat.
 3. Při vypůjčení motodlahy ji za domluvený počet dní či týdnů vrátíte. Nemusíte se starat o servis, případně prodej do bazaru.
 4. Půjčení motodlahy je velmi snadné. Stačí vyplnit objednávkový formulář, případně zavolat na telefonní číslo +420 241 403 520, +420 774 728 722 a domluvit se na vypůjčení.
 5. Půjčovna Proormedent vám zaveze motodlahu až k vám domů, ať bydlíte v Praze, Brně, Plzni, Liberci nebo na malé vesnici. Zákazníkům jsme dovezli motodlahu také do Mladé Boleslavi, Staré Boleslavi, Kolína, Bakova i Mnichova Hradiště. Naši spokojení pacienti jsou i z Jablonce nad Nisou, Českých Budějovic, Tábora a Jindřichova Hradce.

Kolik stojí vypůjčení a kde si motodlahu vypůjčit?

Denní půjčovné stojí 250 Kč. Od 31. dne zaplatíte pouze 220 Kč. Při týdenním vypůjčení motodlahy vám dovezeme motodlahu po Praze zdarma a naučíme Vás s ní zacházet. Při pronájmu na dva týdny a více dovezeme motodlahu v rámci Středočeského kraje zdarma a též Vás zaškolíme na používání. Motodlahu si vypůjčíte u nás v půjčovně motodlah Proormedent.

Zavolejte nám na telefonní číslo +420 241 403 520, +420 774 728 72, napište na e-mail info@proormedent.cz, nebo vyplňte na webu krátký formulář a my se vám ozveme.

Cvičení s motodlahou

Motorová dlaha je přístroj, do nějž vložíte nohu po operaci, nastavíte botičku, délku stehenní kosti, na dálkovém ovládání navolíte rychlost až do 200°/min a můžete cvičit. Motodlaha se ovládá velmi snadno pomocí dálkového ovladače. Jen ležíte a zvyšujete si rozsah pohybu. Cvičení s motodlahou zajistí plynulý pasivní pohyb končetiny.

Proč rehabilitovat s motodlahou

Cvičení s motodlahou výrazně zlepší hojení kloubní chrupavky, šlach, vazů a měkkých tkání. Bolest v operované končetině se díky rehabilitaci sníží, a zároveň se zvyšuje rozsah pohybu v kolenním kloubu. Díky rehabilitaci s motodlahou se noha rozhýbe postupně a rehabilitace není nepříjemná. Při pravidelné rehabilitaci se koleno rozhýbe rychleji, eliminují se možné komplikace, které vznikají zatuhlostí kloubu. Rychleji se vrátíte do formy, otoky se dříve vstřebávají, kloub nezatuhne a zlepší se lymfatická cirkulace měkkých tkání v kolenním kloubu. Velkou výhodou je, že můžete cvičit v pohodlí domova.

běh-po-operaci

Jakou motodlahu si můžete vypůjčit?

U nás v půjčovně si můžete půjčit motodlahy, s nimiž můžete rehabilitovat koleno, kyčel, kotník, rameno, loket. Na každý kloub se používá odlišný přístroj. Motorová se hodí pro sportovce i pro seniory, kteří ji ocení právě z důvodu eliminace komplikací ohledně ztuhnutí kolenního kloubu. Koleno a kyčel Artromot K1 Klasik (nahradila starší model Artromot 2)

 1. Motodlaha na rameno Artromot S3 Komfort nebo Artromot S4 (nová třímotorová motodlaha)
 2. Motodlaha na loket Artromot E2 nebo E2 compact
 3. Motodlaha na kotník Artromot SP3

Rehabilitace po TEP a návrat do práce

Po operaci budete nosit přibližně dva až tři týdny protiembolické punčochy. Rehabilitace po TEP či ACL musí být efektivní a pravidelná. Trvá přibližně dvanáct týdnů. Po TEP je rehabilitace delší než po plastice ACL. Pacient dochází do rehabilitačního střediska, kde cvičí pod dohledem fyzioterapeuta. S motodlahou mohou rehabilitovat sportovci, osoby v produktivním věku, ale také senioři. Rekonvalescence trvá u každého pacienta různě dlouhou dobu. Velmi záleží na tom, jak efektivně a pravidelně rehabilitujete.

Pokud máte sedavé zaměstnání, můžete se do práce vrátit přibližně za tři měsíce až půl roku. Návrat do zaměstnání vždy konzultujte s ošetřujícím lékařem.

Po operaci TEP se držte těchto 10 zásad

1. Cvičte pravidelně

2. Cvik opakujte 5x

3. Končetinu po cvičení uvolněte

4. Po operaci nezvedejte těžká břemena

5. Nezapomeňte na to, že nesmíte zatěžovat pouze jednu stranu

6. Pokud se vypravíte ven, řiďte se pocitem únavy a nepřetěžujte se

7. Omezte koupání v horké vodě

8. Když cvičíte, pravidelně dýchejte

9. Jestliže vám oteče noha, umístěte ji do zvýšení polohy

10. Cvičte správnou chůzi

Vypůjčte si motodlahu ještě dnes

Motodlaha je perfektním pomocníkem při rehabilitaci kolenního kloubu. Jednodenní půjčovné stojí 250 Kč. Při dlouhodobém vypůjčení (od 31. dne) se cena půjčovného snižuje na 220 Kč. V určitých měsících v roce bývá o motodlahu zájem, zamluvte si ji ještě dnes. Zavolejte nám na telefonní číslo +420 241 403 520, +420 774 728 722, napište na e-mail info@proormedent.cz, nebo vyplňte na webu krátký formulář a my se vám ozveme.

→Chci si půjčit kolenní a kyčelní motodlahu←

Autor článku: 

Fyzioterapeut Pavel Székely, Dis

Působí jako fyzioterapeut v rehabilitačním středisku Dopravního podniku hl. města Prahy již 27 let. Od roku 2003 působí jako stálý člen realizačního týmu a fyzioterapeut reprezentace České republiky v lacrosse.
  

Přečtěte si také:

 1. Kde si vypůjčit motodlahu na koleno a kyčel? V Praze, Brně, Plzni i v menších městech
 2. Recenze motodlahy K1 Klasik na koleno
 3. Kompletní průvodce pro pacienta před operací (TEP)