Co je to FES Terapie? Funkční elektrická stimulace

 

Funkční elektrická stimulace je rehabilitační technika aplikována individuálně pacientům s neschopností aktivního pohybu. Cílem je zvětšit a rozšířit schopnosti a funkce člověka pro nezávislejší život.

FES terapie je používána ke stimulaci vnějších nervů.
Stimulace pak evokuje svaly k pohybu vašich rukou a nohou. Takto FES umožňuje vašim svalům vykonávat práci, i když jste dávno ztratili kontrolu nad jejich pohybem.

 
 

 S tímto systémem máte také možnost stimulovat vaše zádové svaly během cvičení. Tyto svaly jsou napřimovači vašich zádových a břišních svalů a jsou velmi důležité pro postavení, pohyb, natahování a při kašlání.

Aktivní a pasivní terapie:

Pasivní terapie je, mechanický pohyb vašich svalů pomocí motoru v určitých cyklech nebo pohyb pomocí jiných terapeutických manipulací.

Aktivní terapie je, samostatná práce vašich svalů, kterou vykonávají vůlí, nebo pomocí FES terapie anebo jejich kombinací.

 
 


Aktivní terapie je důležitá k tomu, aby nenastalo zakrnění a ztuhnutí svalů.

- Přístroj RT300 nastavuje nové standardy v FES systémech. Je to jedinečná technologie funkční elektrostimulace v kombinaci s aktivně pasivním přístrojem pro ochrnuté pacienty
- Využití na dolní i horní končetiny
- Přístroj RT300 vhodný pro děti od 4 let věku

Autor článku: 

 

Fyzioterapeut Pavel Székely, Dis

Působí jako fyzioterapeut v rehabilitačním středisku Dopravního podniku hl. města Prahy již 27 let. Od roku 2003 působí jako stálý člen realizačního týmu a fyzioterapeut reprezentace České republiky v lacrosse.
 

Přečtěte si také:

  1. Přehled motodlah: Vyberte si po operaci končetiny vhodný rehabilitační přístroj
  2. Motorová dlaha je pro seniory skvělým pomocníkem při rehabilitaci končetin
  3. Pronájem motodlahy se vám vyplatí! Podívejte se proč
  4. Pro jaké nemoci jsou přístroje THERA vhodné?
  5. Umělá náhrada kyčelního kloubu aneb TEP kyčle