COVID - 19

Nouzový stav, rostoucí počet nakažených a hrozba, že se o nemocné nebude mít kdo postarat. Takové jsou nyní zprávy každý den. Musíme si říci, že situace je opravdu vážná, a pokud se podíváme na mapu Evropy, Česká republika se nyní řadí mezi země s nejvyšším denním přírůstkem počtu nakažených koronavirem COVID-19 na 100 tis. obyvatel. Ministerstvo zdravotnictví sice postupně zpřísňovalo omezení, aby se zmírnil komunitní přenos a tím nárůst počtu nakažených, čísla nicméně dále stoupají. Z pozice, kdy na jaře byla Česká republika vzorem, jak vše zvládnout, jsme se nyní dostali na opačný pól a hledáme cestu jak zabránit nejhoršímu.

Je důležité vzchopit se, uvědomit si závažnost situace a každý den myslet na to, že naše disciplína může zachránit něčí život. Je potřeba, aby všichni táhli za jeden provaz. Pojďme omezit společná setkání, společnou konzumaci a zkusme strávit čas jen s rodinou doma a v přírodě. Vždyť jsme to vydrželi na jaře. Pojďme si pomáhat, tak, jak kdo může. Nákupem člověku v izolaci, dobrovolnictvím v nemocnici nebo jen tím, že opravdu zůstaneme doma. Každý může pomoci.

I my se snažíme pomáhat. Distribuujeme kyslíkové přístroje, které jsou nyní tak potřeba. Jsme autorizovaným dovozcem přístrojů z USA a z Německa. Zasazujeme se o maximální dostupnost kyslíkových oxygenátorů pro české a moravské nemocnice, domovy pro seniory, lázně a jiná zařízení, která se nyní potýkají s nedostatkem těchto přístrojů a plánují další kapacity. Máme dostatek přístrojů skladem jak v České republice, tak ve skladu v Německu, odkud jsme schopni vše během několika dní zajistit při větších potřebách. Poskytujeme zaškolení, servis a nyní zvýhodněné podmínky, abychom pomohli tam, kde je to potřeba.

Zdraví je jen jedno a musíme za něj bojovat. Každý z nás. Mysleme na druhé, pro které může mít tato pandemie COVID-19 trvalé následky.