Video: Kyslíkový koncentrátor – DeVilbiss

 

Kyslíkový koncentrátor od firmy DeVilbiss je americké výroby. Jeho obsluha je velice jednoduchá, stačí dodržovat základní instrukce.

Po zapnutí 

Poté, co přístroj zapneme, je z technologického hlediska důležité, aby běžel minimálně 30 minut. Půl hodiny zapnutý přístroj by měl být z toho důvodu, že pokud se vypíná dřív, dost výrazně se zkracuje jeho životnost.

Po zapojení přístroje do elektrické sítě stiskneme na přední straně tlačítko “zapnout”. Po vizuálním a akustickém upozornění, že je přístroj zapnutý, zůstává svítit oranžová kontrolka. Po 2 až 3 minutách se oranžová kontrolka vypne a rozsvítí se kontrolka zelená

Zelená barva kontrolky značí, že přístroj už dává minimálně 85% koncentraci kyslíku. Během chviličky tato koncentrace vystoupá na maximálních 93 % kyslíku. Přístroj dává až 5 litrů kyslíku za minutu. Jeho průtok se nastavuje otočným regulátorem nad měrkou, ve které je vidět, jak nastavujeme požadovaný průtok v litrech za minutu. 

Používání 

Uživatelé mohou využívat koncentrátor několika způsoby:

  • Napřímo, kdy kanylu (brýle či masku) napojí přímo na vývod vzduchu.
  • Nebo podle doporučení výrobce, použijí originální zvlhčovací nádobu, do které je třeba nalít destilovanou vodu mezi rysky. Vzduch, který potom vychází přes nádobku z přístroje, je lehce zvlhčen a díky tomu dochází ke zvlhčení sliznic nosu či úst.
  • Je možné používat buď inhalační brýle, které se nasazují do nosu a hadičky vedou okolo uší, aby nepadaly a nepřekážely. 
  • Jiná varianta je využití inhalační masky, která se nasazuje jednoduše na obličej.

Snadná péče

O přístroj se dobře a snadno postaráte, jestliže dodržíte tyto rady: 

  • Destilovanou vodu je dobré měnit zhruba jednou za 2 dny.
  • Jednou týdně je potřeba vyndat hrubý filtr, který vypereme v teplé vodě. Poté, co jej dokonale vysušíme, je možně vrátit filtr na místo. 
  • Jednou za čas je dobré celý přístroj otřít nějakým dezinfekčním přípravkem.

Chci koupit Kyslíkový koncentrátor od firmy DeVilbiss

Chci půjčit Kyslíkový koncentrátor od firmy DeVilbiss