Ve dnech 4.7 - 6.7.2022 máme ZAVŘENO! Děkujeme za pochopení

Video: Kyslíkový koncentrátor – DeVilbiss

 

Kyslíkový koncentrátor od firmy DeVilbiss je americké výroby. Jeho obsluha je velice jednoduchá, stačí dodržovat základní instrukce.

Po zapnutí 

Poté, co přístroj zapneme, je z technologického hlediska důležité, aby běžel minimálně 30 minut. Půl hodiny zapnutý přístroj by měl být z toho důvodu, že pokud se vypíná dřív, dost výrazně se zkracuje jeho životnost.

Po zapojení přístroje do elektrické sítě stiskneme na přední straně tlačítko “zapnout”. Po vizuálním a akustickém upozornění, že je přístroj zapnutý, zůstává svítit oranžová kontrolka. Po 2 až 3 minutách se oranžová kontrolka vypne a rozsvítí se kontrolka zelená

Zelená barva kontrolky značí, že přístroj už dává minimálně 85% koncentraci kyslíku. Během chviličky tato koncentrace vystoupá na maximálních 93 % kyslíku. Přístroj dává až 5 litrů kyslíku za minutu. Jeho průtok se nastavuje otočným regulátorem nad měrkou, ve které je vidět, jak nastavujeme požadovaný průtok v litrech za minutu. 

Používání 

Uživatelé mohou využívat koncentrátor několika způsoby:

  • Napřímo, kdy kanylu (brýle či masku) napojí přímo na vývod vzduchu.
  • Nebo podle doporučení výrobce, použijí originální zvlhčovací nádobu, do které je třeba nalít destilovanou vodu mezi rysky. Vzduch, který potom vychází přes nádobku z přístroje, je lehce zvlhčen a díky tomu dochází ke zvlhčení sliznic nosu či úst.
  • Je možné používat buď inhalační brýle, které se nasazují do nosu a hadičky vedou okolo uší, aby nepadaly a nepřekážely. 
  • Jiná varianta je využití inhalační masky, která se nasazuje jednoduše na obličej.

Snadná péče

O přístroj se dobře a snadno postaráte, jestliže dodržíte tyto rady: 

  • Destilovanou vodu je dobré měnit zhruba jednou za 2 dny.
  • Jednou týdně je potřeba vyndat hrubý filtr, který vypereme v teplé vodě. Poté, co jej dokonale vysušíme, je možně vrátit filtr na místo. 
  • Jednou za čas je dobré celý přístroj otřít nějakým dezinfekčním přípravkem.

Chci koupit Kyslíkový koncentrátor od firmy DeVilbiss

Chci půjčit Kyslíkový koncentrátor od firmy DeVilbiss

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení