THERA Trainer e-go

Akce
Neohodnoceno
Značka: Thera Trainer
1 197 900 Kč
Momentálně nedostupné

THERA-Trainer e-go je přístroj k nácviku chůze. Je vhodný pro všechny pacienty, kteří dokáží stát na zemi v bezpečném prostředí. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

CÍLE TERAPIE NÁCVIKU CHŮZE!

»NEJDŘÍV SE NAUČTE CHODIT, PAK MŮŽETE BĚHAT!«

Hlavní ambicí každého ho pacienta je znovu získat nezávislost a nejdůležitějším prvkem nezávislosti je většinou schopnost chůze. Ale nemůžete se naučit chodit bez chůze. Kdokoliv chce umět správně chodit, musí chůzi procvičovat.

CHODIT LÉPE

Důležitým cílem terapie je vždy zlepšit držení těla při chůzi. Abychom toho dosáhli, potřebuje celý systém fyziologickou aktivaci, to znamená, fyziologické cvičení pro chodidla, nohy, pánev, paže a horní část těla.

ZRYCHLENÍ

Dalším důležitým cílem terapie je rychlost chůze. Zdraví lidé mohou rychlost své chůze přizpůsobit situaci. Příliš pomalá chůze, jakou můžeme cčasto pozorovat u neurologických pacientů, je neekonomická a vyžaduje příliš mnoho energie.

UJÍT VZDÁLENOST

Na život každého pacienta má velký vliv, jestli dokáže ujít 5 nebo 50 metrů, protože každým metrem se stává nezávislejším. Je nutné zlepšit sílu a výdrž. To znamená, že pacienti musí častěji cvičit na hranici svých možností. 

CHODIT BEZPEČNĚ

Pacienti, kterým chybií jistota, moc nechodí. Jediný způsob, jak získat jistotu při chůzi, je regulovaný a intenzivní nácvik chůze. Pacienti však potřebují chodit bez opory a odlehčení. Jedině takové cvičení nastartuje balanční reakce a je nezbytné pro to, aby pacient začal chodit, dokázal se otočit na místě, zatočit a zastavit.

JAK SI PROCVIČIT VOLNOU CHŮZI?

Na rehabilitačních chodnících s podpůrným systémem horní části těla je chůze částečně ovlivněna právě z důvodu použití podpůrného systému. Cvičení na chodnících je proto perfektní pro ty, kteří se snaží o první kroky v počáteční fázi rehabilitace. Pacient by však měl začít chodit co nejdříve po zemi. Pacienti většinou využívají vysoké chodící rámy s nebo bez sedátek. Další alternativou je chůze s chodítky nebo dvěma holemi. U všech těchto pomůcek plní horní část těla a paže podpůrnou funkci, která brání jejich využití. v dynamickém procesu chůze. Dokonalé cvičení by proto znamenalo nechat chodit pacienta v místnosti, kde neexistuje žádné riziko pádu a zároveň je celé tělo zapojeno do procesu chůze. THERA-Trainer e-go tuto možnost nácviku »opravdové« chůze nabízí tím, že je možné zatočit doprava a doleva, chodit "cikcak" a to vše při správném držení těla.

 

Thera trainer e-GO

Thera trainer e-GO 2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: